Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: 200 Bin Konut için İlk Sözleşmeleri İmzaladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'in İslahiye ilçesinde hasar tespit çalışmaları ve yeni konutlar hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Erdoğan: 200 Bin Konut için İlk Sözleşmeleri İmzaladık
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde açıklamalarda bulundu. Deprem sonrası hasar tespit ve altyapı çalışmalarının yanı sıra bölgede yapılacak yeni konutların inşa sürecine dair bilgiler verdi.

Depremden etkilenen illerde hasar tespit çalışmalarında sona gelindiğini, şehir merkezlerinde inşa edilecek 200 bin konuttan jeoloji ve zemin etütleri tamamlanan yerlerdeki ilk sözleşmelerin imzalandığını ifade etti.

İslahiye’deki Son Durum Hakkında Bilgiler Verdi

İslahiye’nin Gaziantep’in ilçeleri arasında depremden en olumsuz etkilenen yerleşim birimlerinin başında geldiğini söyleyen Erdoğan, ilçede bulunan 31 seyyar mutfağın vatandaşlara hizmet vermeye devam ettiğini; elektrik ve su altyapısı konusunda herhangi bir sorunun kalmadığını belirtti.

Doğalgazla ilgili sorunları çözüme kavuşturmak için gayretlerin sürdüğünü, karayolu ulaşımıyla ilgili sorunların ortadan kalktığını ve barınma başta olmak üzere diğer beklentilere çözüm üretmeye devam edildiğini kaydetti.

Erdoğan ayrıca, İslahiye’de 2 bin 220 binadaki 4 bin 175 bağımsız bölümün kullanıma uygun olmadığının anlaşıldığının bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @RTErdogan

Önümüzdeki 2 ay içerisinde 18 bin 544’ü Gaziantep’te olmak üzere ülke genelinde toplamda 200 bin konutun inşaasına başlanacağını söyleyen Erdoğan, köylerde de 70 bin yerel dokuya uygun ev, ahır, bahçesiyle konut yaparak hak sahiplerine teslim edileceği bilgisini verdi.

1797 Konutun İnşa Süreci Yarın Başlıyor

“Şehir merkezlerinde inşa edeceğimiz 200 bin konuttan jeoloji ve zemin etüdleri tamamlanan yerlerdeki ilk sözleşmeyi imzaladık” diyen Erdoğan, Nurdağı’nda 456, İslahiye’de 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta’da 287 olmak üzere toplam 1797 konutun inşa sürecinin hemen yarın başlayacağını dile getirdi.

Erdoğan sözlerinin devamında, amaçlarının deprem konutlarını ve köy evlerini 1 yıl içinde büyük ölçüde tamamlamak olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.