Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdemoğlu Holding Sasa’da Yeni Pay Alımını Duyurdu

Son günlerde hisselerinde büyük düşüş yaşayan SASA’da yeni pay alım duyurusu geldi. Erdemoğlu Holding, SASA hisselerinde alım gerçekleştirdi.
Erdemoğlu Holding Sasa’da Yeni Pay Alımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsada bu hafta düşüşler derinleşirken, çoğu hisse senedinde kayıplar artıyor. Bu hisse senetleri arasında Sasa Polyester (SASA), 8 Aralık tarihinden bu yana düşüşünü sürdürüyor. Borsada eriyen hisse senedine ilişkin yeni bir pay alım duyurusu geldi.

Erdemoğlu Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirime göre ,25 Aralık tarihinde SASA’da 36,30-37,60 TL fiyat aralığından 1,5 milyon TL’lik nominal pay alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

SASA pay alımı tablosu
Kaynak: KAP

Duyuruda son alım ile beraber Erdemoğlu Holding’in Sasa sermayesindeki payının yüzde 55,28’e ulaştığı kaydedildi. Duyuru holdingin geçen haftaki pay alımını takip ediyor. Geçen hafta SASA’da 40,36-41,08 TL aralığında 2 milyon TL’lik alım yapılmıştı.

SASA fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son pay alımı sonrası SASA hisseleri güne yüzde 1’in üzerinde yükselişle başladı. Hisse senedi yazım itibarıyla 38 TL seviyesinden işlem görüyor. SASA hisselerinde 5 Aralık tarihinden itibaren artan kayıplar dikkat çekiyor.

Bu tarihte 53 TL seviyesinde olan hisse senedi yüzde 30’dan fazla kayıpla düşüşünü 36 TL seviyelerine kadar sürdürmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın