Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdemir Hisseleri Göz Doldurdu, Bir Haftada Yüzde 23 Kar

Son günlerde yükselişiyle dikkatleri üzerine toplayan Erdemir hisseleri, paydaşlarını memnun etmeye devam ediyor. Hisseler ne kadar arttı, son durum ne?
Erdemir Hisseleri Göz Doldurdu, Bir Haftada Yüzde 23 Kar
Son Güncelleme: 
Yorum

Yatırımcıların son günlerde en çok konuştuğu hisselerden biri olan Erdemir, yukarı yönlü sert çıkışlarıyla dikkatleri üstüne topluyor. Özellikle Erdemir Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş (Ermaden) adına ruhsatlı Bingöl-Avnik maden sahasında yapılan sondaj çalışmalarının ardından yoğun cehverleşmenin bulunması ve bölgede Peletleme Tesisi kurulacağının duyurulması hisseleri etkiledi.

4 Kasım’da atağa geçen Erdemir 30 TL bandından kurtulup 33,30 TL’ye çıkmıştı. Bu sıçrayışla yatırımcıları memnun eden Erdemir hisseleri bununla da kalmayıp bugün yüzde 9,31 artışa 36,40 TL’ye kadar yükseldi.

Yatırım kararının büyük etki ettiği hisselerde pozitif hareketlilik sürüyor. Erdemir, Bingöl’deki yatırımın 550 milyon ABD doları olduğunu duyurmuştu. Şirketin bugünkü fiyatlarla yatırımdan elde edilecek karın yıllık ortalama 200-250 milyon ABD doları olması öngörülüyor.

Erdemir Hisseleri Göz Doldurdu, Bir Haftada Yüzde 22 Kar

Kaynak: Paratic Piyasalar

Demir, çelik alanında Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan Erdemir’in hisseleri güne 34 TL’den başlamıştı. TSİ 14:00 itibarıyla 36,62 TL’den işlem görüyor.

Erdemir’in yatırım kararını duyurmasının ardından ikinci sert atağını yapan hisseler, günlük bazda yüzde 10, haftalık yüzde 23,30, aylık yüzde 21 yükselirken yıllık ise yüzde 113,61 oranında arttı. Hisseler yıl içinde en düşük 16,49 seviyesini gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu