Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EPDK’dan Makam Aracı İhalesi Haberlerine Yanıt

EPDK, kurumun bünyesinde gerçekleştirilen bütün alımların kamu menfaati gözetilerek tasarruf odaklı bir bakışla gerçekleştiğini aktardı. Detaylar haberde;
EPDK’dan Makam Aracı İhalesi Haberlerine Yanıt
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından bugün bir gazetede yayımlanan, “EPDK’nın piyasa değeri 10 milyon lira olan makam aracı kiralamak için ihale açtığı” yönündeki haber yalanlandı. EPDK, söz konusu haberin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

EPDK bünyesindeki gerçekleştirilen tüm alımlarda kamu menfaatinin gözetildiği öne sürülen açıklamada, alımların tasarruf odaklı bakış ile tamamen şeffaf ve hukuka uygun şekilde gerçekleştiği vurgulandı.

Kurumun bir makam aracı olduğu paylaşılarak, bahsi geçen aracın kiralama süresinin dolması ile ihaleye çıkıldığı bildirildi. Ancak haberde belirtildiği gibi ihale şartnamesinde herhangi bir marka ve modelin talep edildiği iddiasının tamamen hayal ürünü olduğuna işaret edildi.

Şartname, Halka Açık ve Erişilebilir

İlgili şartnamenin halka açık ve erişilebilir olduğuna işaret edilen açıklamada, tasarruf amaçlı olarak istenen şartlar arasında aracın ikinci el ve 120 bin kilometreye kadar kullanılmış olmasının yer aldığı bildirildi.

Ayrıca isteyenlerin Kamu İhale Kurumu’nun ihale duyurularından (EKAP üzerinden) teknik şartnameye ulaşabileceği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

“İhale kayıt no: 2023/688781” olduğu aktarılan açıklamada, “Kurumumuzu yıpratmaya yönelik hazırlanan bu haber ile ilgili söz konusu gazeteye tekzip metni gönderilmiş, metnin yayımlanmaması halinde hukuki yollara başvurulacağı ifade edilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

EPDK’nın kurulduğu günden beri verimlilik ve tasarruf odaklı çalışmayı hizmet prensiplerinin ilk sırasına koyduğu savunuldu. Kurum bünyesinde gerçekleştirilen bütün alımlarınsa kamu menfaati gözetilerek tasarruf odaklı bir bakışla, tamamen şeffaf ve hukuka uygun şekilde yapıldığı kaydedildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın