Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EPDK Duyurdu: Elektriğe Temmuz’da Zam Yok

EPDK'dan yapılan açıklamaya göre, elektrik fiyatlarında tarife yenileme dönemi olan Temmuz’da artış yapılmadı.
EPDK Duyurdu: Elektriğe Temmuz’da Zam Yok
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik fiyatlarında zam yapıldığı söylentilerine dair açıklama yaptı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada “Bugün yapılan kurul toplantısında alınan karar çerçevesinde elektrik tarifelerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.” ifadesine yer verildi.

Öte yandan sosyal medya mecraları başta olmak üzere birçok platformda elektriğe yeni bir zam geleceğine dair paylaşımlar yer almıştı.

Böylelikle EPDK’nın görevli tedarik şirketlerinden elektrik alan müşteriler için ulusal enerji fiyat tarifesi, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları döneminde zamsız şekilde uygulanacak.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan EPDK düzenlemesi, hanelerin kullandığı elektriğe yüzde 17 oranında zam yapıldığı şeklinde yanlış bir algı oluşturdu.

GCM Yatırım Banner

EPDK’nın 29 Haziran toplantısında “Gün Öncesi Piyasasında ve Dengeleme Güç Piyasasında Asgari ve Azami Fiyat Limitlerinin Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Usul ve Esasların Cumhurbaşkanlığına gönderilmesine karar verildiği bildirildi.

Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyatın yüzde 17 yükseltilmesi kararının da kamuoyunda zam beklentisini artırdığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.