Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EPDK 8 Şirketin Lisansını İptal Etti

EPDK bugün lisans verilen ve lisansı iptal edilen şirketleri açıkladı. Konuya yönelik karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar haberde...
EPDK 8 Şirketin Lisansını İptal Etti
HABER GİRİŞ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 17 şirkete lisans verirken, 8 şirketin lisansını iptal etti. Konuya yönelik karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

EPDK, elektrik piyasasında faaliyet göstermek isteyen 5 şirkete üretim lisansı verdi. 7 şirketin lisansı sona erdirdi.

Kurum, lisansı sona erdirilen şirketleri şu şekilde açıkladı:

“Bandırma Enerji ve Elektrik Üretim Ticaret A.Ş, Fuatres Elektrik Üretim A.Ş, Efil Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi A.Ş, Baltalimanı Enerji Yatırımları Üretim ve Ticaret A.Ş, Taşçı Enerji Tarım Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Pelit Yenilenebilir Enerji ve Elektrik Üretim A.Ş, Alenka Enerji Üretim ve Yatırım A.Ş, Durkar Halı Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş”

Karar kapsamında kurum, petrol piyasasında 4 şirkete ihrakiye teslimi lisansı verdi. Ayrıca LPG piyasasında olan 1 şirketin ise dağıtıcı lisansı sona erdirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın