Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enka İnşaat Yeni Projesini, Girişim Elektrik İş İlişkisini Duyurdu

Girişim Elektrik ve Enka İnşaat’tan yatırımcılarını sevindirecek haberler! KAP üzerinden yayımlanan gelişmenin detayları aşağıda…
Enka İnşaat Yeni Projesini, Girişim Elektrik İş İlişkisini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yeni iş ilişkisine dair bilgilendirme yaptı. Sık sık duyurduğu iş sözleşmesi haberleriyle yatırımcısını memnun eden şirket, borsada da en çok kazandıranlar arasında yer almaya devam ediyor.

Şirket, Alanözü İnşaat Tur. Eğt. Tarım Soğuk Hava Depo. Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ile Karaman’da bulunan arazilerine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği kapsamında arazi öztüketim güneş enerjisi santrali (GES) yapılması konusunda anlaşmaya vardı.

Anlaşmanın bedelinin vergiler hariç 1.144.000 dolar olduğu açıklandı.

Şirketin GESAN koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri son bir ayda yüzde 16, bir yılda yüzde 1400 kazandırdı. Bu sabah ise yüzde 2,60 ekside işlem görüyor.

Enka İnşaat’tan Yeni Proje

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. yüzde 100’üne sahip olduğu iştiraki Entrade Gmbh’in Técnicas Reunidas hakkında bir gelişmeyi duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu şirket ve FCC ile oluşturduğu konsorsiyumun, Hanseatic Energy Hub şirketi ile Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) Yeniden Gazlaştırma Terminali için bir EPC (mühendislik, tedarik ve inşaat) sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

Almanya’nın Hamburg şehrindeki Stade nehir limanında inşa edilecek olan terminalin yıllık nominal 13,3 milyar metreküp kapasiteye sahip olması ve 45 ayda tamamlanması planlanıyor.

Sözleşme bedelinin 1 milyar Euro olduğu belirtilirken, Entrade GmbH’in payı yaklaşık yüzde 25 olarak belirlendi. Ön hazırlık ve mühendislik çalışmalarının 5 ayda yapılacağı, bunun ardından işveren tarafından alınacak nihai yatırım kararı sonrası ikinci faz olan ana işlerin yapımına başlanması planlanıyor.

Enka İnşaat hisseleri (ENKAI), saat 10.25 itibarıyla yüzde 1,56 artışla işlem görüyor. Haftalık ve aylık bazda negatif bölgede olan hisseler, bir yılda yüzde 105 arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.