Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Enka İnşaat’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu Güncellendi

Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri, Enka İnşaat’ın notunu güncellerken, şirket hisseleri artıda fiyatlanıyor.
Enka İnşaat’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu Güncellendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), kurumsal yönetim derecelendirme raporu sonuçlarını paylaştı. Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan değerlendirmeye göre şirketin kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,28 (92,8) olarak güncellendi. Notun geçerlilik süresi bugünden (04.11.2021) itibaren başlıyor.

Pay sahipleri için belirlenen not 95,44 olurken, bunun ana not içindeki ağırlığı %25’i ifade ediyor. Aynı orana sahip olan kamuyu aydınlatma ve şeffaflık notu 95,96 olarak açıklandı.

Menfaat sahipleri için belirlenen not 96,04, yönetim kurulu için 87,26 oldu. Bunların ana not içindeki ağırlığı ise sırasıyla %15 ve %35’i temsil ediyor.

Enka İnşaat’ın ENKAI kodlu hisseleri günün ilk yarısında %1’den fazla değer kazandı.
Enka İnşaat Hisseleri 11,02 Liradan İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler 4 Kasım işlemlerine 10,91 liradan başladı. Dün akşam 10,87’den kapanış gerçekleştirmişti. Saat 11.30’a kadar yatay hareket etti. Sonrasında yönünü yukarı çevirdi.

Not açıklamasının geldiği sıralarda 11 liranın üzerinde seyrediyordu. Saat 12.07’de ise %1,20 değer kazancıyla, 11,02 liradan işlem görmeye başladı. Hafta başından bu yana sakin seyreden hisseler, %0,63 negatif bölgede hareket ediyor. Aylık getirisi %8,54, yıllık %58 seviyesinde bulunuyor.

BIST inşaat endeksi altında yer alan hisseler en fazla yükselenler arasında altıncı sırada yer alıyor. En fazla yükselen sektör hissesi %4,78 ile Anel Elektrik olurken, onu %2,54’le Kuyaş Gayrimenkul, %1,85’le Yeşil Yapı, %1,53’le Orge Elektrik, %1,28’le Yayla Enerji ve %1,20’le Enka İnşaat izledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu