Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enflasyondan Destek Alan O İsim için Teknik Analiz Geldi

Yüksek enflasyon yatırımcıların gelirini silerken kimi şirketlerin ise primi yükseltti. Primini artıran isimlerden olan Şok Market hisselerinin teknik analizi geldi.
Enflasyondan Destek Alan O İsim için Teknik Analiz Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Ekim ayından sonra düşüşü derinleşen Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi bugünlerde 8000 puan olan psikolojik sınıra tutunmaya çalışırken, hangi hisselerin düşüşte yatırım fırsatı yarattığı merak konusu oldu. Uzmanlar, yüksek enflasyon ortamında primini artıran perakende gıda şirketlerinin bu yıl da yıldızının parlak olacağına işaret ediyor.

Gelen son teknik analizlerde Şok Marketler Ticaret A.Ş hisseleri (SOKM) öne çıktı. Alnus Yatırım’ın hazırladığı teknik tavsiye raporunda, SOKM kodlu hisselerin hareketli ortalamalarının üzerinde fiyatlandığı ortaya kondu.

Buna göre hisselerde kritik sınır olarak görülen 58,10 TL seviyesinin aşılması halinde tablo pozitif olacak.

Şok market hisselerinin 58,10 TL’nin üzerinde tutunabilmesi halinde yükseliş hareketi 60,90 TL ila 62,50 bölgesinde gerçekleşebilir.

Ancak 58,10 TL’nin altına gevşeme görülmesi halinde düzeltme hareketleri ön plana çıkabilir. Alım Noktası 58,40 TL olarak tahmin edilen SOKM için satım noktası 61,60 TL olurken, zarar durdur seviyesi 56.80 TL oldu.

GCM Yatırım Banner
Şok Market Hisse 24.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Aylık yüzde 10’un üzerinde artış yaşayan hisseler haftalık yüzde 6’ya yakın arttı. Bugün de yeşil mumlara tutunan SOKM, TSİ 10.50 itibarıyla yüzde 1 artıda 58,85 TL’den işlem gördü.

Son açıklanan bilançoya göre şirket geçen yılın üçüncü çeyreğinde 1,1 milyar TL’lik beklentilerin üzerinde 1,3 milyar TL’lik net kar açıklamıştı. 9 aylık net dönem karı ise yüzde 48 oranında artış görmüş ve 2,6 milyar TL’ye çıkmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.