Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enflasyon Hepsiburada’yı Vurmadı! Ciroda Yüzde 80’e Yakın Artış Var

2023’e güçlü bir giriş yapan Hepsiburada, ilk çeyrek cirosunda yıllık yüzde 80’e yakın artış kaydetti. Yüksek enflasyondan kendini koruyabilen şirketin büyüme verileri haberde…
Enflasyon Hepsiburada’yı Vurmadı! Ciroda Yüzde 80’e Yakın Artış Var
HABER GİRİŞ

E-ticarette öne çıkan şirketler arasında yer alan Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin cirosunu paylaştı. Alışveriş sitesi, 3 ayda ulaştığı 24 milyon siparişle cirosunda kayda değer artış yaşadı. 2013’de yılın e-ticaret sitesi seçilen Hepsiburada, yılın ilk çeyreğinde aldığı rekor sayıda siparişle yüzde 78 oranında büyüme kaydetti.

Şirketten yapılan açıklamada, yılın ilk çeyreğinde Hepsiburada‘nın toplam satış hacminin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 78 artarak 14,8 milyar TL’ye ulaştığı bildirildi.

Böylece şirket toplam satış hacmi için yüzde 70’lik tahminleri aşan türde büyüme performansı sergilemiş oldu.

İkinci Çeyrek Cirosu için Yıllık Yüzde 95 Büyüme Bekleniyor

Şirketin büyüme verilerini yorumlayan CEO Nilhan Onal Gökçetekin, siparişlerin yanı sıra ulaşılan kullanıcı sayısında da başarı kaydettiklerini paylaştı.

Gökçetekin, “Hepsiburada Premium sadece 10 ayda 1 milyon kullanıcıya ulaştı. Sektöre getirdiği teknoloji odaklı lojistik çözümlerle her geçen gün büyüyen HepsiJet’i tüm e-ticaret oyuncuları için en önemli çözüm ortağı yapma hedefimizde bu çeyrekte önemli adımlar attık” diye ifade kullandı.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl gösterilen başarılı performansı ilerleyen sürece de taşıyacaklarını söyleyerek, “Bu çerçevede yılın ikinci çeyreği için toplam satış hacmimizde yıllık yaklaşık yüzde 95 oranında bir artış ve karlılığımızın devam etmesini öngörüyoruz” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.