Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Enerjisa Enerji Duyurdu! Eşarj’ın Tamamını Satın Aldı

Elektrik dağıtımı ve perakende olarak satışını gerçekleştiren Enerjisa Enerji, iştiraki olan Eşarj’ın tamamını satın aldı.
Enerjisa Enerji Duyurdu! Eşarj’ın Tamamını Satın Aldı
Yorum

Sabancı Holding ve E.ON ortaklığına ait enerji firması Enerjisa Enerji, bugün yaptığı açıklamada iştiraki olan elektrikli araç şarj istasyonları kurulumu yapan Eşarj’ın tamamını satın aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada Eşarj’ın 60’ın üzerinde şehirde 400’den fazlası yüksek hızlı (DC) olmak üzere 600’ün üzerinde şarj istasyonuyla hizmet vermeye devam ettiği belirtildi.

Enerjisa Enerji’nin, Eşarj’a son 2 yılda 250 milyon liralık yatırım yaptığı kaydedildi. Eşarj’la hedefin yıl sonuna kadar 81 ilde en az 1 DC olmak üzere toplam 1000 istasyon kurmak olduğu bildirildi.

Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, konuya yönelik değerlendirmede bulundu. Türkiye Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ekosisteminin yanı sıra herkes için daha iyi bir gelecek sağlayacak adımların öncüsü olmak ve bu ekosistem içerisinde kurucu şirketler arasında yer alma hedefiyle çalıştıklarını kaydetti.

Pınar, tüm çalışmaları yenilik ve dijitalleşme üzerine yaptıklarını kaydetti. Bu noktada ekosisteme yapılan yatırımları güçlendirerek Türkiye’de elektrikli araç ekosistemi içerisinde iddialarını ortaya koymuş olduklarını belirtti. Bu satın almayı da bunun bir kanıtı olarak görebileceğini bildirdi.

Şirket, Eşarj’ın çoğunluk hisselerini 2018’de satın almıştı. 2021’de Eşarj’daki çoğunluk hisse payını yüzde 80’den 94’e yükseltmişti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu