Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Sektörde Bir İlki Daha Gerçekleştirdi

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, elektrik dağıtım hizmetlerinde büyük bir adım atarak elektrikli araç filosu devrini başlattı. Detaylar haberde...
Enerjisa Dağıtım Şirketleri Sektörde Bir İlki Daha Gerçekleştirdi
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden olan Enerjisa Dağıtım Şirketleri, bir ilki daha gerçekleştirdi. Şirket, elektrik dağıtım hizmetlerinde büyük bir adım atarak elektrikli araç filosu devrini başlattı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada 14 ilde 22 milyondan fazla nüfusa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ’ın saha çalışmalarında kullanmak üzere 160 adet elektrikli araç filosunun devreye alındığı belirtildi.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri, envanterine binek ve hafif ticari segmentindeki elektrikli araçlarına ek olarak 80’in üzerinde de hibrit otomobilini ekledi.

Filosundaki elektrikli araç dönüşümünü başlatan şirket, Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetişim (ÇYS) Stratejisine bağlı olarak gelecek hedeflerini de belirledi.

Şirketin 2024 yılındaki hedefi 868 tona yakın emisyon tasarrufu. Bu bağlamda elektrikli araç sayısını 500’e yükseltmek.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Enerjisa Dağıtım Şirketleri, 2025 yılında filosundaki araç sayısını 1000’e yükseltmeyi planlıyor. 2 bin 26borsa ton emisyon tasarrufu yapmayı ve fosil yakıt tüketimini yüzde 14 düşürmeyi hedefliyor.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Oğuzhan Özsürekci, kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetinin bu araçlarla gerçekleştirileceğini söyledi.

Özsürekçi, elektrikli araç kullanımını yaygınlaştırmak için eğitimler vererek bir kültür oluşturmak istediklerini, aynı zamanda sektörlere bu konuda örnek olmayı hedeflediklerini aktardı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.