Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Enerjide Acele Kamulaştırma Kararı! Resmi Gazete’de Yayımlandı

Maraş'ın Göksun İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında bazı taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı verildi. Detaylar haberde...
Enerjide Acele Kamulaştırma Kararı! Resmi Gazete’de Yayımlandı
Yorum

Asrın felaketinin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında Resmi Gazete’de yeni bir karar yayımlandı.

Buna göre Göksun İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında, Kahramanmaraş sınırları içinde yer alan bazı taşınmazlar Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.

Resmi Gazete yayımlanan karar şu şekilde açıklandı:

“Göksun İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla ekli haritada gösterilen güzergaha isabet eden taşınmazlar ile söz konusu Proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatlaraı ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların, mülkiyet şeklinde ya da daimi/geçici irtifak hakkı kurulmak suretiyle Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu