Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Ortağından Dev Pay Satışı

Enerji şirketinin ortağı sahip olduğu paylarını satışa çıkardı. İşte şirketin hisselerinin son durumu…
Enerji Şirketinin Ortağından Dev Pay Satışı
HABER GİRİŞ

İNFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.’nin satılacak payları hakkında açıklamada bulundu.

Menkul Değerler A.Ş., Hun Yenilenebilir Enerji’nin ortaklarından Orhun Kartal’ın sahip olduğu şirket sermayesinin yüzde 4,83’üne karşılık gelen 28.000.000 TL nominal değerli payların 1 TL nominal değerli pay için 6,65 TL fiyatla satılacağını duyurdu. Bu satışa İNFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılık edecek.

Satılacak olan 28.000.000 TL nominal değerli payların halihazırda borsada işlem görmeyen nitelikte olup işlem günü itibarıyla borsada işlem gören niteliğe dönüşüm işleminin tamamlanacağı aktarıldı.

Söz konusu işlemde satış bedelinin borsanın “Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür” hükümlerinin dikkate alınarak belirlendiği not edildi.

Satış işleminin 8.04.2024 tarihinde gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat gibi herhangi bir kayıt bulunmadığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bahsi geçen işlem için Borsa İstanbul’a başvuru yapıldığı bildirildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (HUNER) bugün açılışı 7,28 TL’den yaptı. Açılışta kırmızıları yakan hisseler yüzde günlük yüzde 3,16 değer kaybetti.

Günü düşü seyrinde kapatmaya hazırlanan hisseler yazım sırasında 7,04 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.