Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Milyon Dolarlık GES Projesi Devreye Alındı

CW Enerji, milyon dolarlık GES projesi hakkında kamuyu aydınlatma platformu üzerinden açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Enerji Şirketinin Milyon Dolarlık GES Projesi Devreye Alındı
HABER GİRİŞ

Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirket CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden güneş enerji santrali projesi kabulü hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, GES projesi kapsamında yurt içinde yerleşik bir müşterisi ile 3 Ağustos 2022 tarihinde KDV hariç 1 milyon 161 bin 446 dolarlık sözleşme imzaladığını hatırlattı.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Aksaray ilinde yer alan çatı ve arazi tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santral elektrik üretimine başlamıştır.”

CW Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyaslar

Şirketin hisseleri (CWENE) GES’in devreye alınmasına olumlu tepki verdi. Bugün açılışı 304,50 TL’den yapan hisseler gün ortasında 308,25 TL’ye kadar yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Anlaşma haberi öncesinde 308 TL’den işlem gören hisseler, duyuru ile birlikte 312,5 TL’ye kadar yükseldi.

Son üç haftadır düşüşte olan hisseler, aylık bazda yüzde 3,37 değer kaybetti. Hisseler yazım sırasında .. işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.