Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Enerji Şirketinin Litvanya’daki Siparişi Hissenin Elinden Tuttu

Borsa İstanbul’da EUPWR koduyla faaliyet gösteren Europower Enerji ve Otomasyon, KAP üzerinden yeni siparişini açıkladı. Hisseler Borsa İstanbul’dan pozitif ayrışıyor.
Enerji Şirketinin Litvanya’daki Siparişi Hissenin Elinden Tuttu

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sipariş alınmasına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirketin hisselerinde yukarı yönlü hareketlilik dikkat çekti.

Yapılan duyuruda Litvanya’da yerleşik bir firmadan muhtelif sayıda ve özellikle “dağıtım trafosu” siparişi alındığı belirtildi. Siparişin bedelinin 2.501.495 euro (güncel baz euro/TL kuru ile 78.847.120 TL) olduğu ifade edildi.

Europower Enerji, yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığa olumlu etki edeceğini bildirdi.

Enerji Şirketinin Litvanya’daki Siparişi Hissenin Elinden TuttuKaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde yüzde 0,2 ile sınırlı bir hareket görülürken EUPWR hisseleri pozitif ayrışmayı başardı. Güne 181,5 TL’den başlayan EUPWR, saat 13.40 itibarıyla yüzde 4 artışla 187,4 TL’ye ulaştı. Hisse yatırımcısına haftalık yüzde 7 kazandırırken aylık bazda yatay kaldı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

12-13-14 Nisan 2023 tarihlerinde halka arz olan EUPWR, 20 Nisan’da Borsa İstanbul’da 40,6 TL’den işlem görmeye başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu