Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Lisans Genişletilmesine Onay Geldi

EPDK, Enerya Enerji’nin bağlı ortaklığı Enerya Karaman Gaz Dağıtım’ın doğal gaz dağıtımı yapmak üzere lisans kapsamının genişletilmesi başvurusunu onayladı.
Enerji Şirketinin Lisans Genişletilmesine Onay Geldi
HABER GİRİŞ

Enerya Enerji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bağlı ortaklığı Enerya Karaman Gaz Dağıtım A.Ş.’nin lisans gelişmesi hakkında açıklama yaptı. Enerya Karaman Gaz Dağıtım’ın Karaman Belediyesi ve Karaman İli Ayrancı İlçe Belediyesi’nden gelen talep üzerine, Karaman İli Ayrancı İlçesi ve Karaman İli Merkez İlçesi Yunus Mahallesinde doğal gaz dağıtımı yapmak üzere lisans kapsamının genişletilmesine karar verildiği belirtildi.

09.02.2024 tarihinde söz konusu talep üzerine Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’na başvuruda bulunulduğu hatırlatıldı.

Bugün yapılan açıklamada ise şirketin dağıtım bölgesinin Ayrancı İlçesi ile Karaman Belediye Meclis kararıyla Karaman Belediyesi sınırlarına katılan Yunus Mahallesini de kapsayacak şekilde genişletilmesi talebinin 12447-2 sayılı EPDK Kararı ile onaylandığı bildirildi.

Enerya Enerji Hisse Performansı

Enerya Enerji Hisse Performansı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Enerya Enerji (ENERY) hisse senedi, saat 15.00 sularında yüzde 0,07 zayıf negatiflikle 153,1 liradan işlem görüyor. Geçen hafta 153,3 liradan kapanış yapan şirket hissesi, 26 Şubat haftasına 154,1 liradan açılış yaptı.

Gün içinde gördüğü en düşük fiyat 152,2, en yüksek fiyat 154,8 oldu. Haftalık bazda yüzde 2’nin üzerinde değer kaybeden hisse, son bir ayda yüzde 14 getiri sundu.

GCM Yatırım Banner

An itibarıyla 860 milyon TL hacimle işlem gören şirket, 2023 yılı Ağustos ayında, 88,76 lira fiyattan halka arz edildi. Arz edildikten sonra hızla yükselerek 7 Eylül 2023 tarihinde 231 lirayı aşarak zirveyi gördü.

Rekor seviye sonrasında kaydettiği en düşük fiyat 27 Aralık’taki 103 seviyesi olurken, 2024 yılına 113 lira civarından giriş yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.