Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin İştirakinden 800 Bin Dolarlık Hamle

Zorlu Enerji'nin yüzde 100 bağlı ortağının Lydia Yenilenebilir Enerji'nin Ağrı’da bulunan jeotermal sahaya ilişkin işletme ruhsatını satın alacağını açıkladı. Detaylar haberde...
Enerji Şirketinin İştirakinden 800 Bin Dolarlık Hamle
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji sektörünün köklü şirketlerinden biri olan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., jeotermal işletme ruhsatı satın alım sözleşmesini duyurdu.

Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ ile Lydia Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri San. Tic. AŞ ile anlaşma imzaladığını açıkladı.

Zorlu Jeotermal’in, Lydia Yenilenebilir Enerji’nin Ağrı’da bulunan jeotermal sahaya ilişkin işletme ruhsatını 850.000 dolar+ KDV tutarında satın alacağı açıklandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Şirketin hisseleri (ZOREN) bugün açılışı 4,39 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 1’den fazla kazandıran hisseler yazım sırasında 4,45 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre Zorlu Enerji, 1993 yılında kuruldu. Yüzde 20 hissesi 25 Mayıs 2000 tarihinde halka arz etti. Borsa İstanbul’da işlem göremeye başladı. 2000 yılında şirketin toplam kurulu gücü 156 MW elektrik ve 150 ton/saat buhara ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.