Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin İştiraki İsim Değişikliğine Gitti

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş bağlı ortaklığının iki projesinde isim değişikliğine gidildiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Enerji Şirketinin İştiraki İsim Değişikliğine Gitti
HABER GİRİŞ

Enerji sektöründe yer alan Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. yüzde 100 bağlı ortaklığı Sarı Perakende Enerji Satış ve Tic. A.Ş.’ye ait bazı projelerde revizyonlar yapıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada yapılan revizyonun Keberli GES ve Güzelkuyu GES proje sahası koordinatlarında gerçekleştirildiği bildirildi.

Keberli GES ve Güzelkuyu GES projelerinin saha koordinatlarının değişmesinden dolayı proje isimlerinin değişikliğine ilişkin olarak EPDK’ya (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) yapılan isim değişikliği tadil taleplerinin onaylandığını duyurdu.

“Keberli GES” projesinin adı “Atlantis 1” ve “Güzelkuyu GES” projesinin adı “Atlantis 2” olarak tadil edildiği not edildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri haftanın üçüncü gününe yükseliş seyrinde başladı. AYDEM hisseleri 27,0 TL’den açılış yaptı.

GCM Yatırım Banner

Günlük bazda yüzde 1’den fazla yükselişte olan hisseler, son iki aydır düşüş seyrinde. Hisselerin aylık kaybı yüzde 8’i geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.