Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin İştiraki EPDK’dan Onayı Aldı

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, yüzde 100 bağlı ortağının elektrik üretim tesis kurmak için EPDK'dan onay aldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Enerji Şirketinin İştiraki EPDK’dan Onayı Aldı
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün köklü şirketlerinden biri olan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yüzde 100 bağlı ortaklığının Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yapmış olduğu başvurunun onaylandığını duyurdu.

Şirket, yüzde 100 bağlı ortağı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ’nin Manisa’da bulunan Alkan JES Projesi’ne entegre olarak güneş enerjisinden elektrik üretmek üzere, Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi kurmak için EPDK’dan onay aldığını açıkladı.

Projenin elektrik üretim lisansındaki gücün 18,81746 MWm/18,60 MWe olarak tadil edildiği kaydedildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (ZOREN) bugün açılışı 4,46 TL’den yaptı. Haftalık bazda yüzde 8’den fazla kazandıran hisseler, duyuruyla 4,52 TL’ye kadar yükseldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

Hisseler yazım sırasında günlük bazda yüzde 1,12’lik yükseliş ile 4,49 TL’den  işlem gördü.

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre 1993 yılında Zorlu Grubu’na ait sanayi kuruluşlarının elektrik ve buhar ihtiyaçlarını karşılamak üzere kuruldu.

Zorlu Enerji, ödenmiş sermayesinin yüzde 20’sini İMKB aracılığıyla halka açtı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın