Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Hisseleri Güçlendi! Çin’e Sipariş Tetikledi

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan Say Yenilenebilir Enerji, Chengxi Shipyard tarafından düzenlenen ihaleyi kazandığını duyurdu. İşte detaylar;
Enerji Şirketinin Hisseleri Güçlendi! Çin’e Sipariş Tetikledi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendiriyor. Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret (SAYAS) rüzgar enerji endüstrisi sektöründe yeni ihale alınması hakkında açıklama yaptı.

Şirket, rüzgar enerjisi endüstrisi sektöründe ve diğer faaliyet alanlarında satış ve pazarlama çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürdüğünü açıkladı. Bu kapsamda Chengxi Shipyard Co Ltd. ticaret unvanlı müşteriye verilen tekliflerin onaylandığını duyurdu.

Söz konusu üretimlerin Çin Halk Cumhuriyeti’ne sevk edileceği, tekliflerin toplam tutarının 1.689.365 euro olduğu, teslimatların 2024 yılının ikinci çeyreğinin başında tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

KAP üzerinde yer alan duyuruda sözleşmenin ortaklık payına düşen kısmının brüt satış hasılatına oranının yüzde 10,28 olduğu aktarıldı.

Enerji Şirketinin Hisseleri Güçlendi! Çin’e Sipariş Tetikledi Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi 22 Kasım saat 14:00 itibarıyla yüzde 0,4 ile 8012 puana geriledi. Aynı süreçte SAYAS hisselerinde açıklanan sözleşmenin etkisiyle pozitif bir hava hakim.

SAYAS, yüzde 2,3 artışla 102,7 TL seviyesini çıktı. Hisse yatırımcısına haftalık yüzde 5 artarken aylık yüzde 2,2 düştü. Yıllık kazanç oranı ise yüzde 237 seviyesinde. SAYAS, yıllık en düşük 20,6 en yüksek 144,2 TL seviyelerini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.