Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Hisseleri Dev Anlaşma ile Tavan Yaptı

Geçen yıl halka arz olan enerji şirketinin hisseleri, yüzde 100 bağlı ortaklığının milyon dolarlık anlaşmasıyla tavan yaptı. Detaylar haberde...
Enerji Şirketinin Hisseleri Dev Anlaşma ile Tavan Yaptı
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yüzde 100 bağlı ortaklığının dev anlaşmasını duyurdu. Milyonluk anlaşma açıklamasıyla hisseler tavan yaptı.

Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş.’nin yurt içinde yerleşik olan kurumsal bir müşterisi ile Güneş Enerji Santrali malzeme tedariği konusunda anlaşma imzaladığını duyurdu.

Söz konusu anlaşmanın 42.055.000 dolar tutarında olduğu açıklandı.

Yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığa olumlu etki sağlayacağı bildirildi.

Smart Güneş Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (SMRTG)  milyon dolarlık anlaşma ile tavan yaptı. Dün kapanışı 48,92 TL’den yapan hisseler anlaşma haberiyle sabah açılışta 53,8 TL’ye yükseldi. Hisseler yüzde 9,98 ile güçlü yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

SMRTG hisseleri yatırımcısına yıllık bazda yüzde 10,62 değer kazandırırken, aylık bazda kaybı yüzde 18’i geçti. Haftalık bazda kaybı yüzde 5’i geçti. Hisseler bu yılın başında gördüğü 99,2 TL’lik zirve seviyesine hala çok uzak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın