Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Hisseleri Dava Haberine Rağmen Yükselişte

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., dava gelişmesine ilişkin açıklamasını paylaştı. Hisseler korkulanın aksine düşüş görmedi.
Enerji Şirketinin Hisseleri Dava Haberine Rağmen Yükselişte
HABER GİRİŞ

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden genel kurul kararına açılan dava hakkında açıklamasını paylaştı.

Şirket açıklamasında, Geçen yılın Ocak ayında yüzde 30,39 oranındaki payı satın alınıp Margün Enerji’nin iştiraki olan ve halka arz süreci devam eden Enda Enerji Holding A.Ş’nin olağanüstü genel kurul toplantısında alınan kararlarla ilgili dava sürecinin başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “03.01.2024 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında alınan şirket esas sözleşmesinin 9. maddesinin tadiline ve yönetim kurulu seçimine ilişkin kararların butlan veya iptali talepli olarak, ENDA’nın yüzde 0,11’lik (binde bir) payına sahip Pamukova Elektrik Üretim A.Ş. tarafından dava açılmış olup, mahkemece 24.04.2024 tarihi ön inceleme duruşma günü olarak belirlenmiştir” denildi.

Margün Enerji Hisse 15.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin MAGEN kodlu hisseleri dava gelişmelerinin olduğu günde artıda kayda geçti. Haftalık yükselişi yüzde 8’i aşan hisseler aylık ise yüzde 19 primlendi.

Bu haftayı 13,30-16-80 TL bandında geçiren hisseler haftayı yüzde 1’in üzerinde artıda 15,66 TL’den kapatmaya hazırlandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.