Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Dev Sözleşme Görüşmesi Başladı! Hisseler Yükseldi

Geçen yıl karını yüzde 100'den fazla arttıran şirketin hisseleri dev anlaşmaya yönelik görüşmelerin başlaması ile hareketlendi. İşte enerji şirketinin yeni anlaşması...
Enerji Şirketinin Dev Sözleşme Görüşmesi Başladı! Hisseler Yükseldi
HABER GİRİŞ

Geçen yıl halka arz olan ve Şubat ayında açıkladığı bilanço ile net karında kayda değer bir artış görülen Astor Enerji A.Ş, yeni iş ilişkilerini hız kesmeden açıklamaya devam ediyor.

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ciro ve karlılığı olumlu etkileyecek yeni anlaşmasını duyurdu. Anlaşmanın çeşitli yurt içi yerleşik firmalar arasında yapıldığı bildirildi. Elektrik dağıtım sektöründe kullanılacak malzemelerin üretim ve tedarikleri konusunda yapıldığı aktarıldı.

Bahsi geçen işin 35 milyon 741 bin 763 dolar tutarında olduğu bildirildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) satış kuru hesaplandığında mevcut tutarın 1 milyar 133 milyon 664 bin 387 TL olduğu not edildi.

Sözleşme görüşmelerinin başladığı bildirildi. Sipariş kapsamındaki ürünlerin teslimatı 2024 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Yapılan sözleşmenin 2023 yılı hasılat oranı yüzde 6,70 olarak kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Hisseler Yükseldi

Astor Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin dev anlaşma duyurusu borsadaki hisselerini yükseliş yönünde etkiledi. Haftanın 4’üncü gününde açılışı 114,80 TL’den yapan hisseler 117 TL’ye kadar yükseldi. Hisseler dün kapanışı 111 TL’den yapmıştı.

Sonrasında dalgalı seyrini devam ettiren hisseler 114,7 TL’den işlem gördü

ASTOR hisseleri yatırımcıya yıllık bazda yüzde 161,36 kazandırırken, aylık bazda yüzde 8’e yakın kaybetti.

Günlük bazda yüzde 3,24 artıda olan hisseler, zirve seviyesi olan 135,9 TL’ye hala uzak.

Şubat ayının sonlarında geçen yıla yönelik bilançosunu paylaşan şirket, net karının bir yıl öncesine kıyasla yüzde 125 oranında artarak 4.598.326.879 TL’ye yükseldiğini açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın