Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Anlaşma Duyurusuyla Hisseler Yükseldi

Enerji şirketi Smart Güneş, KAP üzerinden iştirakinin milyon dolarlık anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Enerji Şirketinin Anlaşma Duyurusuyla Hisseler Yükseldi
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi Ve Ticaret A.Ş. bağlı ortaklığının yeni iş ilişkisi hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Şirket, yüzde 100 bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş’nin yurt içinde bir müşterisi ile güneş enerji santrali projelendirme ve malzeme tedariği işi kapsamında anlaşma imzaladığını duyurdu.

Söz konusu anlaşmanın KDV hariç toplam 16 milyon 178 bin 372 dolar olduğu bildirildi. Anlaşmanın ciroya olumlu bir katkı sağlayacağı aktarıldı. Şirketin anlaşma haberinden sonra hisselerde hafif bir yükseliş görüldü.

Smart Güneş Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

SMRTG hisseleri saat 15.47 itibarıyla yüzde 3,41’lik artışla 65.25 TL’den işlem gördü. Artış seyrini sürdüren hisseler saat 15.58 itibarıyla yüzde 3,57’lik yükselişle 65.4 TL’den işlem gördü. Hisseler yatırımcıya yıllık bazda yüzde 5.21, haftalık bazda yüzde 1,16 değer kazandırırken, aylık bazda yüzde 11,76 değer kaybettirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.