Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden RES için Kapasite Artışı Açıklaması

Zorlu Enerji, bağlı ortaklığı Rotor Elektrik'in işletme olduğu Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali'nin kapasite artışına yönelik açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Enerji Şirketinden RES için Kapasite Artışı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali tadili hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, yüzde 100 dolaylı bağlı ortaklığı Rotor Elektrik Üretim AŞ’nin işletmekte olduğu Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali’nin üretim lisansında yer alan kurulu gücü 31 MW’lık ek kapasite artışına imkan verecek şekilde 191,2088 MWm/181,6 MWe olarak tadil edildiğini duyurdu.

Paratic Piyasalar ZOREN
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına aylık bazda yüzde 18’den fazla kaybettiren (ZOREN) hisseler 4,10 TL’den açılışı yaptı. Hisseler saat 10.58 itibarıyla 4,06 TL’den işlem gördü. Yazım sırasında günlük bazda yüzde 1,24 artışta kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.