Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden Jeotermal İşletme Ruhsatı Duyurusu!

Zorlu Enerji, Aydın’daki jeotermal sahalarında işletme izni aldığını duyurdu. Şirket ilgili açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptı.
Enerji Şirketinden Jeotermal İşletme Ruhsatı Duyurusu!
HABER GİRİŞ

Zorlu Holding iştirakı Zorlu Enerji tarafından jeotermal enerji işletme iznine ilişkin açıklama yapıldı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, daha önceden alınan arama ruhsatının, işletme ruhsatına çevrildiği belirtildi.

KAP’a gönderilen açıklamada, 27.09.2022 tarihli özel durum açıklaması hatırlatılarak, şirketin yüzde 100 dolaylı bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ’nin Aydın ilinde yer alan Kuyucak ve Nazilli jeotermal sahalarına ilişkin işletme ruhsatı alındığının bilgisi verildi.

Daha önce verilen kaynak arama ruhsatlarının jeotermal kaynak işletme ruhsatına çevrildiği, Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na yapılan başvurunun kabul edildiği kaydedildi. Jeotermal Kaynak İşletme Ruhsatlarının 30 yıl süre ile alındığı belirtildi.

ZOREN hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Enerji devi geçtiğimiz günlerde Dubai’deki şirketini tasfiye ettiği haberi ile gündeme gelmişti. Şirket 2023’ün son çeyreğinde borsadaki performansıyla da dikkat çekmişti. ZOREN hisseleri 2,5 TL seviyelerinden 7,57 TL’ye kadar yükselmişti.

Takip eden günlerde borsada satışların artması ile beraber hisse senedi 4 TL seviyelerine kadar geriledi. Yılın ilk haftasının sonuna yaklaşılırken, ZOREN 4,25 TL seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.