Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden Düşen Hisselere İyi Gelecek İhale Duyurusu

Smart Güneş'in hisseleri dev ihale duyurusu ile güçlü yükseliş gösterdi. İşte şirketin hisselerindeki son durum...
Enerji Şirketinden Düşen Hisselere İyi Gelecek İhale Duyurusu
HABER GİRİŞ

Enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden milyarlık ihalesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, daha önce “T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Lisanssız Güneş Enerjisi Santrali” konulu ihalede en uygun fiyatı vererek birinci olduğunu hatırlattı.

İlgili kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin gönderilen davet mektubunun resmi olarak şirkete ulaştığın not edildi. Söz konusu ihale kapsamında 1 milyar 53 milyon TL (KDV hariç) teklif verildiği bildirildi.

Smart Güneş Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (SMRTG) hisseleri ihale duyurusuna olumlu tepki verdi. Bugün açılışı 54,35 TL’den yaptı. Saat 10.00’da güçlü bir yükseliş göstere hisseler 59 TL’ye tırmandı.

Yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 55,4 TL’den işlem gördü. 4 haftadır düşüşte olan SMRTG hisseleri bir ayda yüzde 17,42 kaybettirdi. 2022 yılında halka arz olan hisseler geçen yıl kayda değer yükselişler göstermişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.