Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinde Düşüş Sonrası Paylar Geri Toplanıyor

Borsadaki faiz ve jeopolitik risk fiyatlamalarından olumsuz etkilenen hisselerde şirketler paylarını geri toplamaya odaklandı. Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., pay geri alımını duyurdu.
Enerji Şirketinde Düşüş Sonrası Paylar Geri Toplanıyor
HABER GİRİŞ

Bu yıl büyük çaplı ihalelere hız veren Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., borsada düşen hisselerini toplamaya odaklandı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden payların geri alınmasına ilişkin bildirim paylaştı.

Bildirimde, şirketin yönetim kurulunca alınan karara istinaden dünkü işlemlerde toplam 40 bin TL nominal tutarlı ORGE paylarının geri alındığı aktarıldı.

2 Nisan 2024 tarihinde 66,00 – 66,50 TL fiyat aralığından geri alım işlemi gerçekleştirildiği ve bu işlemle birlikte geri alınan payların toplam nominal değerinin 110.000 TL’ye ulaştığı kaydedildi.

Söz konusu payların Orge Enerji’nin sermayesine oranının yüzde 0,138 olduğu bilgisi verildi.

ORGE Hisse 03.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin paylarını topladığını duyurduğu günde ORGE kodlu hisseler düşüşte kayda geçti. Dünkü kapanışı 65,95 lira ile düşüşte yapan ORGE, bugüne 65,75 liradan başladıktan sonra sınırlı geri çekilmelere devam etti.

GCM Yatırım Banner

Aylık yüzde 18’in haftalık ise yüzde 5’in üzerinde düşen hisseler yazım anında yüzde 1 ekside 65,35 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın