Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Yeni Yatırımının Tamamlanacağı Tarihi Duyurdu

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi Ve Ticaret A.Ş. yeni yatırımı hakkında açıklama yaptı. Şirketin hisseleri açıklama sonrasında hafif yükseldi.
Enerji Şirketi Yeni Yatırımının Tamamlanacağı Tarihi Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsadaki enerji şirketi Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni yatırım kararına yönelik güncellemeyi paylaştı.

Şirket, geçen yıl Kasım ayında inşaat ruhsatı ve yatırım teşvik belgesini aldığını hatırlattı.

Yatırımlar kapsamında makine ve ekipmanların teslim alınmaya başlandığını, kurulumlarının gerçekleştirilmekte olduğu not edildi.

Fabrika inşaatının ise hızlı bir şekilde devam etmekte olduğu aktarıldı. İnşaat ruhsat projelerindeki bazı değişikliklerin onay süreçleri nedeniyle ilk çeyrek sonunda bitirilmesi öngörülen yatırımının Mayıs sonu itibariyle tamamlanmasının hedeflenmekte olduğu aktarıldı.

Yatırımların başlaması sonrasında verimliliği ve etkinliği daha yüksek olacak şekilde yapılan yeni layout çalışmalarının, bu gecikmenin siparişler üstünde herhangi bir olumsuzluğa yol açmaması beklendiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında Hamax şirketinin taşınmasının tamamlanmış olduğu not edildi. Halihazırda şirket tarafından ilgili alanların kullanılmaya başlandığı duyuruldu. Bu alanların kullanılması ilk açıklanan yüzde 200’lük kapasite artışı hesabında yer aldığı bildirildi.

Şirketin Hisseleri Ne Durumda?

2013 yılında borsada işlem göremeye başlayan şirketin hisseleri (SAYAS) bugün açılışı 110,5 TL’den yaptı. KAP duyurusu öncesinde 109,30 TL’den işlem gören hisseler, duyuru ile 113 TL’ye yükseldi. Sonrasında hisseler hafif düşüşe geçerek kapanışı 109,3 TL’den yaptı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Şirketin hisseleri yıllık bazda yüzde 300’e yakın kazandırdı. Aylık bazda yüzde 21,78, haftalık bazda ise yüzde 0,37 artıda olarak kayda geçti. SAYAS hisseleri geçen yıl en yüksek 144,2 TL’yi görmüştü. 2023’ü 86,45 TL’den kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.