Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Yatırımcının Merak Ettiği Konuyu Açıkladı

Smart Güneş Teknolojileri yatırımcıların hücre üretim tesisine ilişkin merak ettiği bir konuya dair açıklamada bulundu. İşte merak edilen detaylar;
Enerji Şirketi Yatırımcının Merak Ettiği Konuyu Açıkladı
HABER GİRİŞ

Smart Güneş Teknolojileri bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) ücret üretim tesisine ilişkin yatırımcılardan gelen yoğun sorulara karşılık açıklamada bulundu. Şirketin bir süredir kötü performans gösterirken, yatırımcısını bu yıl üzdü. Yılı yüzde 2 civarında sınırlı bir kazançla tamamlamaya hazırlanıyor.

Şirketten gelen açıklamada, İzmir Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak Güneş Paneli Hücre Fabrika ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Birinci faz olan 600 MW kapasiteli hücre üretim tesisine ait makina ve ekipman grubunun yüklemesinin yapıldığı bildirildi. Makina ve ekipmanın deniz yoluyla Türkiye’ye yola çıktığı ve normal planlama ile önümüzdeki hafta içinde İzmir Aliağa Limanı’na ulaşmasının beklendiği açıklandı.

600 MW kapasiteli ilk faz hücre üretim tesisinin montaj işlemleri sonrasında 2024 yılının ilk çeyreğinde ticari olarak üretime katkı sağlamasının öngörüldüğü de belirtildi. Konuyla ilgili gelişmeler yaşandıkça yatırımcı ve kamuoyuyla bilgi paylaşımı yapılacağı söylendi.

SMRTG kodlu hisseler TSİ 17:00 sularında yüzde 2,33 düşüşle 62,8 lirada seyrediyor.
SMRTG Hisse Fiyatı - 04.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 27 Eylül tarihinde 99,2 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Ardından düşüş eğilimine giren hisseler 60 lira sınırına kadar geriledi. Bu düşüşle birlikte hisseler Kasım ayının başına göre yüzde 5 değer kaybetti. Geçen haftanın başına göre de yüzde 4,85 oranında daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Smart Güneş Teknolojileri hissesi Mayıs rallisine 25,70 lira seviyelerinden başladı ve 4 Ağustos gününde 89,15 liraya ulaştı. Ardından bir miktar gerileyen hisseler, yeni bir yükselişe başlayarak 99,2 lira ile rekor kırmıştı. Ancak düşüş eğilimine geçen hisseler 62,75 lira seviyelerinde gezmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Şirket güneş paneli hücre üretimi faaliyetlerinin yürütülmesiyle ilişkili olarak bir başka KAP açıklamasında, yüzde 100 oranında paya sahip olduğu 50 milyon lira sermayeli Smart Güneş Paneli Hücre Üretim Teknolojileri A.Ş. unvanlı şirketin kurulduğunu ve tescil işlemlerinin tamamlandığını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın