Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Milyonluk Sözleşmeyi İmzaladı! Hisseler Pozitif

Borsanın nispeten ucuz kalmış enerji şirketi birinci olduğu ihalede yaklaşık 86 milyon liralık sözleşmeyi bugün imzaladı. İşte haberin detayları;
Enerji Şirketi Milyonluk Sözleşmeyi İmzaladı! Hisseler Pozitif
HABER GİRİŞ

Manas Enerji 15 Kasım’da katıldığı bir ihalede birinci olduğunun duyurusunu yapmıştı. Bugün ise ihale için sözleşmenin imzalandığını açıkladı. Şirket, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından “Su Sayacı ve Sayaç Rekor Alımı” konusundaki ihalede 1. sırada yer almıştı.

İhalenin toplamda 85.722.188 TL ile kısmi teklif şeklinde gerçekleştiği bildirilmişti. 28 Kasım’da ise şirkete iletilen İhale Tebligatı ile sözleşme imzalamaya davet edilmişti. Bugün bu davet karşılığında söz konusu sözleşmenin imzalandığı açıklandı.

Söz konusu ihalenin ortaklık payına düşen kısmın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranının yüzde 52,55 olduğu biliniyor.

Manas Enerji (MANAS) hisseleri TSİ 14:20 sularında yüzde 0,95 yükselişle 8,55 lirada seyrediyor.
MANAS Hisse Fiyatı - 08.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dün 8,37 liraya indikten sonra yükselişe geçmişti. Yükseliş eğilimi bugünkü işlemlere taşınırken, 8,70 liranın üstü test edildi. Hisseler nispeten ucuz kalırken, yıllık bazda yüzde 39,01 kayıpla işlem görüyor. Aynı zamanda aylık bazda yüzde 12,58 oranında ve haftalık bazda yüzde 6,56 oranında kayıp yaşadı.

Manas Enerji 13 Ocak gününde yüzde 318 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmişti. Bedelsiz sonrası 10 lira civarından işlem görmeye başlayan hisseler, 5,94 liraya kadar geriledi. Mayıs rallisiyle birlikte 13,83 liraya tırmanan hisseler, yeniden gerilemeye başladı ve 8,5 liradaki destekte işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.