Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Global Oyuncu Olma Yolunda Yeni Adımlar Atıyor

YEO Teknoloji CEO’su Tolunay Yıldız, yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedeflediklerini belirtti. Detaylar haberde...
Enerji Şirketi Global Oyuncu Olma Yolunda Yeni Adımlar Atıyor
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji Ve Endüstri A.Ş. geçen günlerde Türkiye’nin en önemli finans ve enerji uzmanlarıyla Analist Toplantısı’nda bir araya gelerek gelecek vizyonunu paylaştı. Küresel enerji üretiminde giderek daha önemli bir rol oynayan şirket, yenilikçi enerji projelerine olan yatırım taahhüdünü vurguladı.

Gelecek vizyonunu paylaşan şirket, enerji depolama sistemleri ve akıllı şebeke çözümleriyle entegre bir yaklaşım benimsiyor.

2023 yılında yatırımlarını hızlandıran YEO, Reap Batarya ile İstanbul Tuzla’da giga fabrika yatır ımına başladı. Kurulacak fabrikanın üretimi ilk yıl 1 GWh olurken, hedef üç yıl içinde 5 GWh’a çıkarmak.

Yeşil hidrojen teknolojileri alanında yatırımlar gerçekleştiren şirket, 2023 yılında Almanya’da YEO Hidrojen isimli bir şirket kurdu. Ayrıca ION Membran Teknolojileri A.Ş.’ye yatırım yaptı.

Bunun yanında BrandIT’nin yüzde 51 hissesini de bu yıl satın aldı.

GCM Yatırım Banner

YEO Teknoloji, yenilebilir enerjide hedefleri büyütme kapsamında İtalya’nın Bressana bölgesinde kurulu gücü 7,4 MWp olan GES projesi yatırımı için çalışmalara başladı.

Global Oyuncu Olma Yolunda Yeni Adımlar Atılıyor

Hedeflere yönelik değerlendirmede bulunan YEO Teknoloji CEO’su Tolunay Yıldız, yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasite hedeflediklerini belirtti.

Yenilenebilir enerji alanında global oyuncu olma yolunda yeni adımlar atmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

CEO Yıldız, “Daha yaşanabilir bir dünya için ‘Bizce mümkün’ diyerek yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Şirketin hisseleri 2021 yılının Ağustos ayında 20 TL’den halka arz oldu. Bugün hisseleri (YEOTK) 164,7-177,6 arasında işlem gördü.  Hisseler yatırımcısına yıllık bazda yüzde 150’den fazla kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın