Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Anlaşmayı İmzaladı: Hedef Ülke Ekonomisine Katkı

Çan2 Termik A.Ş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Anlaşma aylık bazda kaybı yüzde 60'ı geçen hisseleri olumlu etkilemedi.
Enerji Şirketi Anlaşmayı İmzaladı: Hedef Ülke Ekonomisine Katkı
HABER GİRİŞ

Enerji ve madencilik şirketi Çan2 Termik A.Ş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Söz konusu anlaşmanın kapsamı sektöre yönelik bilgi paylaşımı, inovasyon ve proje geliştirme olarak açıklandı.

Foreks Haber’de yer alan bilgilere göre imzalanan protokol kapsamında hedef şu şekilde açıklandı:

“Bilgi transferinin sistematik hale getirilmesi, karşılıklı olarak Ar-Ge, inovasyon, proje geliştirme ve nitelikli insan kaynağı oluşturma ve staj programları gibi alanlarda birlikte hareket edilmesi.”
Araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle elde edilen sonuçların sanayiye ve üniversiteye kazandırılacağı aktarıldı.

Onsekiz Mart Üniversitesi, ODAŞ Grubu şirketin ihtiyaçlarına uygun olarak lisans ve lisans üstü düzeydeki öğrencilerin, projelerde yer alması ve uygulamalı staj imkanı sunarak öğrencilerin sektör deneyimini artırmasına olanak sağlayacak.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan ODAŞ Strateji Grubu Başkanı Caner Demirayak, bu iş birliği ile en büyük hedefin bölgenin ve şehrin ülke ekonomisine değer katacak projelere ev sahipliği yapması olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ise sanayi ve üniversite iş birliğini çok önemsediklerini kaydetti.

Bu iş birliği ile Çan2 Termik’in sektör deneyiminin ve üniversitenin bilgi deneyiminin bir araya geleceğini söyledi. Ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak projelere imza atmayı hedeflediklerini belirtti.

Borsada işlem gören şirketin hisselerine göz attığımızda (CANTE) haftalık bazda kaybı yüzde 10’u geçtiği görüldü.

Aylık bazda yüzde 4,81, yıllık bazda ise yüzde 66,42 değer kaybetti. Yazım sırasında günlük bazda kaybı yüzde 2’yi geçti. Şirketin hisseleri yazım sırasında 17,82 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.