Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Sektöründe Yeni Şirket Kuracak Ral Yatırım Hisseleri 1 Yılın Yükseğinde

Yeni şirket kurma kararı alan Ral Yatırım hisseleri 7,15 Türk lirasıyla bir yılın yükseğine çıktı.
Enerji Sektöründe Yeni Şirket Kuracak Ral Yatırım Hisseleri 1 Yılın Yükseğinde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ral Yatırım Holding Anonim Şirketi (Ral Yatırım), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) finansal duran varlık edinimi bildiriminde bulundu. Hisseler bir yılın yükseğine çıktı.

Yapılan açıklamaya göre Ral Yatırım Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantı neticesinde Ral Enerji Anonim Şirketi ünvanlı yeni bir şirketin kurulmasına karar verdi. Şirketin, enerji sektöründe faaliyet göstereceği ve 5 milyon TL sermayeli olacağı söylendi.

Ral Yatırım Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Kurulacak işlemlerinin yürütülmesi için resmi makam ve mercilerden gerekli izinlerin alınmasına oybirliği ile karar verildiği eklendi.

28 Ekim’de en son 6,50 dolardan kapanış yapan RALYH kodlu hisse senetleri, bugüne açılışı 6,67 TL ile yaptı. Açılışın ardından sert yükselerek 7,15 Türk lirasına kadar çıktı. Yüzde 10 artan hisse senetleri böylelikle bir yılın yükseğine ulaştı.

Günlük yüzde 10 artıda dururken haftalık yüzde 27,7 değer kazandı. Ral Yatırım hisseleri aylık bazda yüzde 35 artarken yıllık bazda yüzde 46,8 artış kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Ral Yatırım Holding Anonim Şirketi (Ral Yatırım) kısa süre önce de AKBNK, OYAKC, RALYH, TRILC, YBTAS şirketleriyle ilgili olarak borsada işlem gören tipe dönüşüm duyurusunda bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.