Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Hizmeti Veren Borsadaki Şirketten 2 Yeni Sözleşme Hamlesi

Borsa İstanbul'un enerji hizmeti veren şirketlerinden Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni sözleşmelerini duyurdu. Detaylar;
Enerji Hizmeti Veren Borsadaki Şirketten 2 Yeni Sözleşme Hamlesi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da ARASE koduyla işlem görmekte olan Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş., yüzde 100 bağlı ortaklıkları Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile yılın son çeyreğindeki iş anlaşmalarının sayısını giderek artıyor.

Kısa süre önce Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin Aralık 2023 dönemi için bir şirket ile 297.600 MWh yeni enerji satış anlaşması yaptığının duyurulmasının ardından şirketten bugün yeni bir KAP bildirimi daha geldi.

Yeni KAP bildiriminde, Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin Aralık 2023 dönemi için bu kez iki ayrı şirket ile daha enerji satış anlaşması gerçekleştirdiği bilgisi verildi.

Anlaşmaya göre iki şirket ile 151.200 MWh ve 126.000 MWh olmak üzere toplamda 277.200 MWh‘lik satış anlaşması yapıldığı ifade edildi.

Söz konusu enerji satışlarının, bağlı ortaklığın ciro ve karlılığını olumlu yönde etkileyeceğinden de bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

ARASE Hisseleri Ne Durumda?

ARASE hisseleri, haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı. Hisse değeri, günlük yüzde 5,2’lik düşüşle 58,2 TL seviyesine geriledi.

ARASE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık kaybı yüzde 7,4 seviyesindeki hisseler, aylıkta ise yatırımcısına yüzde 4 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.