Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Hissesi için 29’dan 72 Liraya Yolculuk Başlıyor

İnfo Yatırım, bugün AKFEN Yenilenebilir Enerji (AKFYE) üzerine kapsamlı bir değerlendirme raporu paylaştı, açıklamalarıyla dikkat çekti. Detaylar haberde;
Enerji Hissesi için 29’dan 72 Liraya Yolculuk Başlıyor
HABER GİRİŞ

İnfo Yatırım tarafından bugün AKFEN Yenilenebilir Enerji’ye (AKFYE) ilişkin değerlendirme raporu paylaşıldı. Aracı kurum AKFEN paylarını araştırma kapsamına aldığını kaydederek, yüzde 162 getiri potansiyeli öngörüsüyle tavsiyesini “AL” olarak belirledi.

AKFEN Enerji’nin güçlü ve çeşitlendirilmiş yenilenebilir enerji portföyüne işaret eden aracı kurum, şirketin 2023 sonu itibarıyla 699 MW kurulu kapasiteye sahip en büyük saf yenilenebilir enerji oyuncularından olduğunu aktardı.

Portföyün güç üretim kaynağı ve coğrafya açısından oldukça çeşitli olduğu paylaşıldı. Şirketin yüzde 50’si rüzgar enerjisi (RES), yüzde 33’ü hidroelektrik (HES) ve yüzde 17’si güneş enerjisi santrallerinden (GES) oluştuğu vurgulandı.

Şirketin kurulu gücünün yüzde 79’unun YEKDEM’e dahil olduğu, kalan ağırlıklı ortalama süresinin 3.7 yıl olduğu belirtildi.

Aracı kurum, AKFEN Enerji’nin toplam kurulu kapasitenin gelecek 5 yılda artacağı yönünde tahminini iletti. Şirketin güçlü gelir büyümesinin devam edeceği, borçluluk oranınınsa 2018-2203 döneminde önemli miktarda azaldığına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

İnfo Yatırım, borsada AKFYE koduyla işlem gören şirket payları için hedef fiyatını ise 72 lira olarak belirledi.

Paratic Piyasalar Akfen Enerji Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 212,75 oranında getiri sağlayan AKFYE payları bugün TSİ 14.35 itibarıyla yüzde 6,18 artışla 29,2 lirayı test etti.

Hisse aylık bazda yüzde 28,32, haftalık bazda ise yüzde 12,32 oranında değer kazandı. AKFYE payları gün içinde 28,4-29,72 lira aralığında işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın