Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Hisseleri İş Birliği Anlaşmasıyla Yükseldi

Zorlu enerji hisseleri KAP üzerinden yapılan iş birliği anlaşmasına olumlu tepki vererek yeşilleri yaktı. Detaylar haberde...
Enerji Hisseleri İş Birliği Anlaşmasıyla Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iş birliği anlaşması hakkında açıklamada bulundu.

Sabah saatlerinde yapılan açıklamaya göre Zorlu Enerji, yüzde 49,99 oranında iştiraki olan Electrip Global Limited’in paylarını yüzde 100’üne sahip olan ZES Dijital Ticaret A.Ş. ve elektrikli araçlar için şarj ağı sağlayıcısı olan Hubject GmbH arasında iş birliği anlaşmasının yapıldığını açıkladı.

İş birliğinin konusu şu şekilde açıklandı:

“Türkiye’deki ZES elektrikli araç şarj istasyonları ile İtalya, Fransa, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Karadağ ve Polonya’da yer alan Electrip elektrikli araç şarj istasyonlarının Hubject’in şarj ağında yer almasına ilişkin iş birliği anlaşması imzalanmıştır.”

Bu iş birliği kapsamında elektrikli araç sürücülerinin Hubject’in e-roaming ağında yer alan ZES ve Electrip şarj istasyonlarına kolaylıkla erişmesi ve kullanması mümkün olacağı aktarıldı.

GCM Yatırım Banner
Zorlu Enerji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri bu iş birliği anlaşmasına olumlu tepki verdi. Dün kapanışı 5,88 TL’den yapan hisseler, bugün açılışta yeşillendi.

ZOREN hisseleri bugün açılışta 6,01 TL’ye kadar yükseldi. Hisseler bu yükselişin ardından düşüşe geçerek yazım sırasında 5,93 TL’den işlem gördü. Hisselerin aylık kazancı yüzde 16,37 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.