Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Gözdesi Şirketin Hedef Fiyatı İştah Açtı

Enerji sektörünün yeni gözdelerinden olan Yeo Teknoloji için belirlenen hedef fiyat iştah açarken, AL tavsiyeleri gelmeye devam ediyor. İşte detaylar;
Enerji Gözdesi Şirketin Hedef Fiyatı İştah Açtı
HABER GİRİŞ

Son birkaç yıldır Borsa İstanbul’da yaşanan halka arz coşkusu, yeni yüzyılın gözde şirketlerini tanımanıza neden oldu. 2021 yılında halka arz olan Yeo Teknoloji de bu şirketlerden birisidir. 2021 yılının Ağustos ayında 20 liradan halka arz olan şirket, 2 yılda borsada büyük bir hikaye yazarak 280 liraya tırmandı. Bu durum neden gözde şirketlerden olduğunu açıklıyor.

Enerji üretiminden iletimine ve dağıtımına kadar geniş bir alanda faaliyet gösteren Yeo Teknoloji, güçlü ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Yabancı ülkelerle de çok sayıda anlaşma imzalayan şirket, bu haberlerin duyulmasıyla birlikte yeni zirveler kaydediyor.

YEOTK kodlu hisseler TSİ 14:35 sularında yüzde 2,47 düşüşle 245,3 lirada seyrediyor.
YEOTK Hisse Fiyatı - 31.10.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler İsrail-Hamas savaşının gölgesinde düşen borsanın genel trendine göre hareket ederken, 27 Eylül’de 286 liraya kadar yükselerek tüm zamanların zirvesini kaydetmişti. Üstelik bu zirvenin ardından kısa süreli bir düşüş görülmesine karşın 12 Ekim’de yeniden 286 lira test edilmişti.

Bugünkü işlemlerde gerileme kaydeden hisseler, geçen haftanın aynı gününe göre yüzde 14,02 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görürken, aylık bazda yüzde 3 düşüş kaydetti. Geçen yılın Ekim sonuna göreyse yüzde 362,32 daha yüksek bir seviyede bulunuyor.

Hisselerdeki bu üstün performans, yatırım kuruluşlarının markajından kaçmıyor. Son olarak Global Yatırım Menkul Değerler şirket için hedef fiyatı 345,10 TL olarak belirleyip AL tavsiyesi verdiklerini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Global Yatırım yayımladığı raporda, “İndirgenmiş nakit akışı analizine dayanan hedef fiyatımız yüzde 37 getiri potansiyeline işaret ediyor. Yeo Teknoloji’yi hızlanan enerji yatırımları, yurt dışı projeleri ve pil yatırımlarıyla desteklenen güçlü büyüme görünümü nedeniyle seviyoruz,” ifadelerini kullandı.

Şirketin sağlam bir büyüme hikayesi sunduğunu söyleyen kurum, yatırımlarla birlikte aynı doğrultuda proje büyüklüğünü de artırdığına dikkat çekti. Kurum, önümüzdeki dönemde küresel büyümede söz konusu olan yavaşlama riskine rağmen Yeo Teknoloji’nin gelirlerinin döviz bazlı büyümesine katkı sağlayacağını öngördüğünü de belirtti.

Global Yatırım şirketin Enerji Performans Sözleşmeleri segmenti gelirlerinin önümüzdeki 3 yıl içinde dolar bazında yüzde 14’lük bileşik büyüme oranında büyüyeceğini öngördüğüne dikkat çekti. Şirket için detaylı bir profil analizinde bulunan kurum, orta vadeli potansiyel sunduğunu düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.