Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devinin Yeni Proje Duyurusu Hissede Tavan Getirdi!

Biotrend Enerji tarafından bugün yapılan sözleşme duyurusunun ardından, şirket hisseleri sert sert yükseldi. Detaylar haberde…
Enerji Devinin Yeni Proje Duyurusu Hissede Tavan Getirdi!
HABER GİRİŞ

Borsada enerji hisselerindeki yükselişin ortasında, sektörde faaliyet gösteren bir şirket yeni projesini duyurdu. Bu duyuru sonrası şirket hisselerinde güçlü bir yükseliş meydana geldi. Biotrend Enerji tarafından, yabancı ortak ile anlaşma imzalandığı duyurusu yapıldı

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, bağlı ortaklık Biotrend İleri Dönüşüm ve Honeywell UOP arasında kimyasal ileri dönüşüm projesi hakkında imzalanan sözleşme hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yapılan açıklamada, Biotrend İleri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sanayi Anonim Şirketi ve Honeywell International (HON) Inc.’in grup şirketlerinden olan UOP Limited (“Honeywell UOP Limited“) arasında Lisans Sözleşmesi,  Garanti Sözleşmesi ve Ana Ekipman Tedarik Sözleşmesi imzalandığı bilgilendirmesi yapıldı.

Buna ek olarak 25 Kasım 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 24 Kasım 2023 tarihli ve 7885 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile şirketin bağlı ortaklığı Biotrend İleri Dönüşüm ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sanayi A.Ş. tarafından İzmir ilinde gerçekleştirilecek Nafta ikamesi geri dönüşümden piroliz yağı üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı, teşvik verileceği belirtildi.

BIOEN hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu açıklamalar sonrası şirket hisselerinde yüzde 9,9’luk yükseliş meydana geldi ve tavan fiyattan işlem görmeye başladı. BIOEN hisseleri yükselişi ile 18,66 TL’ye çıktı. Yükseliş haftalar süren düşüş trendinin ardından gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Günlük bazdaki yükselişin yanı sıra hisse senedi tarihi zirvelerinin çok altında işlem görüyor. BIOEN geçen yılın Ekim ayına 26 TL’ye çıkarak tarihi zirvesini oluşturmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.