Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devi Temmuz’da Temettü Verecek Şirketler Arasına Katıldı!

Enerya Enerji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Enerji Devi Temmuz’da Temettü Verecek Şirketler Arasına Katıldı!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en yaygın özel doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan Enerya Enerji A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ENERY koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtımının netlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,3448275 TL, net 0,3103447 TL temettü dağıtılmasına ilişkin yönetim kurulu teklifinin, genel kurulda kabul edildiği bilgisi verildi.

Açıklamada, kar payı dağıtım tarihinin ise 25 Temmuz 2024 olarak belirlendiği ifade edildi.

ENERY 2024 Temettü Tablosu Netleşti
Kaynak: KAP

Enerya Enerji A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 20 Haziran 2024 tarihinde KAP’ta paylaşmıştı. Şirketin ilk üç ay içindeki net karının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 220 arttığı, hasılatının ise yüzde 33 oranında azaldığı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

ENERY Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 27 Haziran Perşembe gününü yüzde 1,85 değer kazanarak 10.680,91 puandan tamamlarken, ENERY hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 198,8 TL olan ENERY hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,8‘lik yükselişle 194,6 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ENERY Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Enerya Enerji hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 4 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın