Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devi İhaleye Doymuyor! Milyonluk İşe Yenisi Eklendi

Bu yıl halka arz olan ve yatırımcı nezdinde büyük beklenti yaratan Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.’den yeni bir ihale bildirimi geldi.
Enerji Devi İhaleye Doymuyor! Milyonluk İşe Yenisi Eklendi
HABER GİRİŞ

Kasım ayı sonunda yaklaşık 342 milyon TL değerinde ihale aldığını duyuran Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.’den yeni bir ihale haberi geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale sürecine ilişkin bildirimde bulunan şirket, TEİAŞ Genel Müdürlüğü’nün bugün yaptığı ihaleyi aldığını duyurdu.

Açıklamada, TEİAŞ Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ‘’İTM-459 referanslı 154KV AKALIN TM (GAP) yapımı” konulu ihalede en avantajlı fiyatın Europower Enerji tarafından verildiği kaydedildi.

Bu kapsamda ihalede birinci olan şirketin Europower Enerji olduğu ve 241.622.240 TL baz bedelli ihalenin alındığını belirtildi.

Europower Enerji Hisse 20.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Milyon liralık ihalelere imza atan Europower Enerji, borsada ise beklediğini bulamadı. 40,6 TL’den halka arz olan ve 20 Nisan 2023 tarihinde işleme başlayan şirket hisseleri (EUPWR) tavan serisini bir haftanın altında tuttu.

Aylık yüzde 8’e yakın düşen hisseler bugün ise yüzde 1’in üzerinde ekside fiyatlanarak TSİ 12.42 itibarıyla 163,3 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.