Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Alanında Yunanistan Mesajı: Erdoğan’dan Sinyal Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ziyareti sonrası açıklamalarda bulunarak, enerji alanında iş birliği sinyali verdi. Detaylar haberde...
Enerji Alanında Yunanistan Mesajı: Erdoğan’dan Sinyal Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’a gerçekleştirdiği ziyaret sonrası Türkiye’ye dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Önemli açıklamalarda bulunana Erdoğan, Yunanistan ile enerji alanında iş birliği mesajı verdi.

Erdoğan, Yunanistan’da gerçekleştirilen toplantıda tarıma, turizmden ticarete, çeşitli alanlarda anlaşma yaptıklarına dikkat çekti.

Ziyaretin olumlu bir atmosferde geçtiğini dile getiren Erdoğan, Türkiye-Yunanistan ilişkilerinde yeni bir sayfa açacağına inandığını söyledi.

“Doğu Akdeniz’deki enerji konusu bugün görüşmelerinizde gündeme geldi mi?” sorusunu yanıtlayan Erdoğan, söz konusu iş birliğinin sadece enerji alanında değil nükleer enerji dahil tüm alanlarda geliştirmenin gayreti içinde olduklarını aktardı.

Sinop’ta inşa edilecek nükleer santral enerjisinde Yunanistan’a imkan tanıyabileceklerini söyledi. Bu konuya Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in olumlu yaklaştığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Doğu Akdeniz’de kapsayıcı, adil bir paylaşımın mümkün olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, Türkiye ve Yunanistan’ın çok ciddi savunma harcamaları yaptığı belirtti. Fakat Yunanistan’ın savunma sanayisinde Türkiye gibi bir üretiminin söz konusu olmadığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis ile Filistin meselesi hakkında konuştuklarını söyleyen Erdoğan, “Miçotakis’e ‘Sizi Filistin’in yanında görmek isterdik, keşke çekimser olanların arasında kalmasaydınız, siz de bu 121 ülkenin yanında yer alsaydınız’ dedim. Bizim görevimiz doğruyu hatırlatmak” açıklamasında bulundu.

İsrail’in devlet terörü estirdiğini dile getirerek, “Netanyahu ve suç ortaklarının tüm soykırımcılara ibret olacak bir ceza almaları lazımdır” dedi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın