Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mercedes-Benz W201’lerin Saklı Kalmış En Temiz 190E’si Satılıyor!

Mercedes tarihinde çok önemli bir yere sahip W201 kasanın sıfır kalmış 190E örneği satılıyor!!!
Mercedes-Benz W201’lerin Saklı Kalmış En Temiz 190E’si Satılıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mercedes denilince akla amiral S Serisi veya E Serisi gelir. Marka en başından beri üst klasmanlara oynadığı için modellerin çok lüks olmasına alışığız. Ancak 70’lerin sonunda başlayarak, üç yıldızın teknoloji ve güvenlik alanında belirli bir üne kavuşması da W201‘ler sayesinde olmuştur. Zorlu test koşulları, deneme/yanılma faktörleri, motor, süspansiyon gibi akla gelen çoğu aksamın sağlamlığı bu seride kanıtlanmıştır.

Karşımıza öyle bir şey çıkıyor ki arabanın kendisi ile beraber sahibinin karşısında önümüzü ilikleyebiliriz. Bir otomobil bunca sene nasıl bu kadar sağlam kalabilir, bir kişi de bunu nasıl sağlayabilir! Devasa mühendisliğin kendisi ve sonrakiler için hazırlanan temsilcisi 190E, sıfır kadar diri oluşunun bedelini de fazlasıyla istiyor!

Mercedes-Benz’in ilk kompakt sedan segmentine gönderdiği W201!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==“Baby Benz” adı takılmış olsa da aracın genel olarak mukavemetli yapılması sayesinde bundan Big-Benz üyeleri de faydalandı. Bugün bile caddelere çıktığımızda aktif olarak kullanılan ve halen daha gitmem demeyen örneklerine rastlıyoruz. Alman marka tarihinin en çok sattığı E Serisi sonrasında 1982-1993 yılları arasında üretilen 190’lardan da 1.8 milyon adeti yeni müşterilere kavuşturulmuş.

Bu bordo Mercedes sıfır gibi değil, gerçekten sıfır!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Koyu tonlu ve parlaklığını yitirmeyen boyasıyla 33 sene sonrasına kadar gelen 190E’de baktığınız her aksam ilk gününü yansıtıyor. Tahmin ediyoruz ki uzun yıllarca ilkim kontrollü bir garajda saklandı. Izgara gümüşlerinin canlılığı, tampon plastiğinin diriliği, jantların temizliği…

190E 2.3 Automatic versiyonun neden kullanılmadığını açıkçası merak ediyoruz!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yazımızın başından beridir “sıfır” dememizin sebebi onun kilometre sayacında 310 mil (499 km) yazması. Gerçekten bu rakamlarda kilometrelere sahip bir otomobil bulmak kolay değil. İşte binilmeyişinin sonucu olarak kokpit içerisinde de yeni havası halen daha mevcut. Ahşap kaplamalarda, direksiyonda, sarı deri koltuklarda ve diğer kısımlarında deformasyon göremedik.

GCM Yatırım Banner
80’li yıllardaki ilk hava yastığı güvenlik özelliğinden yararlanan modellerden birisi W201’dir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Becker radyosundan dikkatlerimizi aldıktan sonra direksiyon simidindeki SRS ibaresini görebilirsiniz. Farlarından anlaşılacağı üzere ABD’ye özel olarak yapılan 190E’nin evrak tarafı da tam şekilde yeni sahibine teslim edilecek.

55.500 dolar istenen atılgan Mercedes’in kalbinde 2.3L bir motor görev alıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==4 ileri otomatik şanzımanla kombin edilen motor, 2.3L hacminde ve 134 beygir güç üretiyor. Çok nokta ekjeksiyon sistemli 4 silindirli motorla 10.6 saniyede kalkış yapabilir, 200 km/h süratlere rahatlıkla ulaşabiliyor.

Fotoğraflardan temizliği açıkça belli olan W201 190E’yi alacak kişiyi şimdiden kıskanmaya başladık. Araç karoserinin altı kısımları, şasi bağlantı ekipmanlarında dahi pas olmayan Merso, 55.500 dolarlık fiyatını hak ediyor. Normalde bu paraya 2019 model C Serisi’ni sorunsuz alabiliyorsunuz. Peki sizin bu bordo canavar hakkında düşünceleriniz neler?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın