Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alpina Dokunuşlu Ödüllü BMW 3.0 CS Satılıyor!

BMW'nin E9 kodlu eski zamanların en özel spor otomobillerden olan 3.0 CS'lerin tertemiz örneği satılığa çıkartılmış!
Alpina Dokunuşlu Ödüllü BMW 3.0 CS Satılıyor!
HABER GİRİŞ

BMW’nin 1968 yılında E9 kod adlı CS Serisi‘nin 46 senedir ayakta kalmayı başaran örneklerinden birisi satılıyor. Mavi giyinmiş manken, hayatı boyunca birçok yerden ödül almış. 21. yüzyılın 2019 senesinde özellikle insanlar arabalardaki o eski tatları özler oldu. Belli başlı marka eski isimleri, günümüz araç değerlerinden daha fazlası ediyor.

Sahipleri tarafından sıkı korunuyorlar. Garajının bir kısmını tahta ile kapatarak 10 yıl boyunca Honda‘sını saklayanlar gibi de uç noktaları elbette var! Otomobilleri, markası ne olursa olsun sevenlerin aracı 3.0 CS, parıltısıyla iç gıdıklıyor.

Başlığımızda bu aracın ödüllü bir 3.0 CS olduğunu söylemiştik.

1973 BMW 3.0 CS Gövdesi Turkis Turkuaz ile kaplı olan BMW, British Columbia Car Club Show‘da birçok ödül kazanmış. Sahibinin elde ettiği övgüleri, aracına gereğinden fazla özenli bakarak hak kazanmış. Kilometresi yaşına göre neredeyse hiç yok. Gösterge sayacı 30.600 km’yi gösteriyor. Sanıyoruz ki bu Alman’ın sahibi, ikinci araba olarak kullanıyordu.

Krom ayrıntıların duruşu, fabrika çıkışını işaret ediyor.

1973 BMW 3.0 CS TurkuazMutlaka ufak da olsa temizleme işlemleri yapılmıştır. Öyle ki 3.0 CS’nin parlak kısımları hiç olmadığı kadar göz alıyor. Tampon, yan çıtalar, dikiz aynası ve cam çerçeveleri zamanla yenilenmiş olabilir.

BMW 3.0 CS’nin dış yapısına dair değişimler içerisine, sürüş yüksekliği katılabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Verilen bilgilerde CS’nin normalden biraz daha alçak olduğu söylendi. Lastikler, Alpina’nın 16 inç jantlarını sarıyor. Retro jantların haricinde Turkuaz BMW’nin daha iyi aydınlatma sağlaması adına farlara Bosch röleleri takılmış.

GCM Yatırım Banner
Dışı kadar kokpitte de temiz hava kaybedilmemiş.

1973 BMW 3.0 CS Turkuaz KaroseriKalitenin kokusu buradan bile alınabiliyor. Zamanında bozulmayacak, yıpranmayacak en kaliteli malzemelerle üretilmiş olduğunun resmine bakıyoruz. Elektrikli camlara sahip olan 3.0 CS, karabiber taban döşemesi, vinli siyah deri koltuklar ve ahşap parçaların hepsi tertemiz duruyor.

Kabinin sonradan tek noktasında değişim gerçekleştirilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bring a Trailer ilanında yazılana göre 2009 yılında CS’nin vites kutusu Alpina ile değiştirilmiş. BMW’ye Alpina’dan gelen parça değişimi fiyatına etki edecek bir unsur değil. İşlemler arasında; el freninin sağlıklı çalışması için elden geçirilmiş. Sanırız bir de hoparlörler yenileriyle değiştirilmiş.

Sıralı 6 silindirli motoruna bakılınca, 1973 yılında teknisyenlerin son kez dokunduğu kondisyonda.

1973 BMW 3.0 CS Turkuaz Motor3.0L M30B30 6 silindirli motor toplamda 180 ps güç getiriyor. Ağırlık-denge kuralında hacim ve güç her türlü yeterli. Aktarımlar ise Alpina’dan gelen 4 ileri manuel şanzımanla yapılıyor.

Klasik BMW’nin el kitabı, dış örtüsü, araç kiti ve British Columbia kaydıyla birlikte satılıyor. Değerine gözlerimizi çevirdiğimizde, açık artıma usulü ile satışa çıkan 3.0 CS, 45.000 dolara kadar ulaştı. Bu da onun gerçekten araba bilimcileri tarafından orijinal tespit kağıdını aldığını söylüyor.

Her zaman bu temizlikte bulunamayacak BMW’nin satışının kapanmasına 5 günlük bir süre var ve klasik severler tarafından fiyatının daha da artacağı ön görülüyor. Bu güzel Turkuaz eser için siz ne yorum yaparsınız?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın