Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Büyük Altcoin için Bir İlk Yaşandı: Bu Seviyeye Çıkabilir

Borsalardaki ETH arzı tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşırken Ethereum fiyatının önemli bir toparlanma yaşayabileceği belirtiliyor. Detaylar haberde;
En Büyük Altcoin için Bir İlk Yaşandı: Bu Seviyeye Çıkabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi konumundaki Ethereum (ETH), borsa platformlarındaki arzında önemli bir düşüş kaydetti. Borsalardaki ETH tokenları, Ethereum’un ortaya çıkışından bu yana tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı.

Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre borsalardaki Ethereum arzı şu anda varlığın toplam arzının yüzde 8,04‘ünü oluşturuyor. Bu, Ethereum’un doğuşundan bu yana kaydedilen en düşük seviye olarak dikkat çekiyor.

Altcoinin borsalardaki arz seviyesi genel olarak varlığın fiyatını etkilemekte olup arzdaki azalma, ETH üzerindeki satış baskısının azaldığı tezini desteklediği için yükseliş eğilimi olarak kabul edilmektedir.

ETH Borsalardaki Arz Grafiği
Kaynak: Santiment

Aşağıdaki grafikteki Santiment aktif adresler göstergesine göre Ethereum ağındaki aktif adreslerde bir artış gözlenmesi de ETH fiyatının toparlanmasına yönelik tezi desteklemektedir.

ETH Aktif Adresler Göstergesi
Kaynak: Santiment

Öte yandan, altcoinin, ETH yatırımcılarının Ekim 2023’ten bu yana tutarlı kar elde etmelerine rağmen 2.200 doların üzerinde işlem gördüğüne dikkat çeken kripto analisti Ekta Mourya, ETH fiyat tahminini güncelledi.

GCM Yatırım Banner

Fiyatın, ETH’nin Nisan 2022’deki 3.582 dolarlık zirvesinden Haziran 2022’nin en düşük seviyesi olan 883.42 dolara düşüşünün yüzde 61,8 Fib seviyesi olan 2.551 dolara kadar toparlanmasını beklediğini ifade etti.

Ethereum fiyatının aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi 2.458 dolar ve 2.500 dolar seviyelerinde dirençle karşı karşıya olduğunu belirtti.

ETH Fiyat Seviyeleri
Kaynak: TradingView

Günlük mum çubuğunun yüzde 50 Fib seviyesinin altında 2.232 dolardan kapanmasının ise Ethereum fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılabileceğine dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın