Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Büyük 4’üncü DEX Token Yüzde 178 Yükseldi! RUNE’u Geçecek mi?

Solana blockchaini üzerine inşa edilmiş DeFi protokollerinden biri olan Jupiter'in tokenı JUP, aylık yüzde 180'e yaklaşan artışıyla dikkat çekiyor. Detaylar;
En Büyük 4’üncü DEX Token Yüzde 178 Yükseldi! RUNE’u Geçecek mi?
HABER GİRİŞ

Solana ağında inşa edilen bir merkeziyetsiz borsa projesi olan Jupiter’in yerel tokenı JUP, son birkaç gün içindeki yükseliş hareketleriyle dikkatleri üzerine çekti. Kripto para biriminin bu boğa koşusunu sürdürüp sürdüremeyeceği ve diğer rakiplerinden bazılarını geçip geçemeyeceği ise yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Peki, JUP son 24 saat içinde yüzde 18‘in üzerine çıkan fiyat artış hızıyla ThorChain’i (RUNE) geçebilir mi?

JUP, Günün Güçlü Yükselenleri Arasında

Jüpiter, yerel tokenı JUP’u 31 Ocak 2024’te piyasaya sürdü. Ancak, kripto para birimi, sakin geçen ilk günlerin ardından yalnızca geçen ay patlama yapabildi. Altcoinin fiyatı 0,47 dolardan 1,80 dolara kadar yükseldi ve son 24 saat içinde yüzde 18,54’lük bir artış daha kaydetti.

Aylık bazda yüzde 180‘e yakın yükselen kripto para birimi, bu performansı sergileyerek Synthetix (SNX) ve dYdX (DYDX) gibi rakiplerini piyasa değeri açısından geride bıraktı.

DEX Tokenların Sıralamasında JUP 4. Sırada Yer Alıyor
Kaynak: CoinMarketCap

Jupiter şu anda 2,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük dördüncü DEX tokenı konumunda. Bu büyümenin devamı halinde JUP’un, muhtemelen bir sonraki hedefi olan ThorChain’i (RUNE) yakalayabileceği belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner

RUNE’un toplam piyasa değerinin 2,7 milyar dolar olduğu ve altcoinin haftalık bazda yüzde 5’e varan bir düzeltme kaydettiği; dolayısıyla, minimum büyüme ve JUP’un daha güçlü duruşu ile RUNE’un, yerini kaptırabileceği üzerinde duruluyor.

JUP’un son yükseliş hareketi, fiyat düzeltmesi tarafındaki ayıların mağlup olmasını sağlarken, yalnızca son üç günde 2,8 milyon dolardan fazla short pozisyon sözleşmesi tasfiye edildi.

Analistler, bu durumun muhtemelen yatırımcıları kripto paraya yönelik düşüş yönlü bahisler yapmaktan uzaklaştıracağını ve yükseliş momentumunu destekleyeceğini belirtiyor.

JUP Pazarındaki Tasfiyeler Arttı
Kaynak: Coinglass

JUP için Sırada Yüzde 12’lik Bir Artış Daha mı Var?

Jüpiter’in fiyatı, haber yazımı itibarıyla 1,77 dolar seviyesinde ve boğalar, 1,80 doları bir destek bölgesine çevirmeye yaklaşıyor.

Analistler, bunun JUP yatırımcıları için yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) ve yüzde 12‘lik bir ralli anlamına gelen 2 dolar seviyesine yükselişi mümkün kılacağına değiniyor.

Yükseliş ve düşüş eğilimlerini belirlemek için kullanılan ve aynı zamanda yükseliş eğilimi gösteren bir trend takip momentum göstergesi olan Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinin de bu tabloyu desteklediğine dikkat çekiliyor.

Göstergenin, kısa süre önce momentumun devam edebileceğini düşündüren bir yükseliş sapması kaydettiği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın