Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emlak Sahipleri Dikkat! Beyanname Süresi Yaklaşıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kayıtdışı ekonomiyle mücadele kapsamında önemli adımların atıldığını duyurdu. Detaylar haberde;
Emlak Sahipleri Dikkat! Beyanname Süresi Yaklaşıyor
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün resmi X hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Şimşek, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kira geliri elde eden ancak beyanname vermeyen mükellefleri tespit etme çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti.

Şimşek’in verdiği bilgilere göre denetim planına alınan 1,2 milyon gayrimenkulün yaklaşık 420 bininde yerinde tespitler yapıldı. Bu kapsamda saha denetimlerinin ve mükellefleri bilgilendirmenin devam ettiği vurgulandı.

Ayrıca Bakan Şimşek, 2023 yılında belirlenen 21 bin lira üzerinde kira gelirine sahip olan mükelleflerin herhangi bir yaptırımla karşılaşmamaları için 5 Nisan tarihine kadar beyanname vermeleri gerektiğini hatırlattı.

Şimşek paylaşımında, kayıt dışılıkla mücadelede adil rekabetin ve mali disiplinin sağlanması için çaba gösterdiklerini ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.