Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emlak Konut GYO Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Sözleşme İmzaladı

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3461/1 parsel inşaatı işiyla ilgili yüklenici firmayla sözleşme imzaladığını duyurdu.
Emlak Konut GYO Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesinde Sözleşme İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3461/61 parsel sözleşmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada; T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü çerçevesinde yüklenici firma ile sözleşme imzalandığı söylendi.

Emlak Konut GYO Bakanlık adına ihale ettiği İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3461/1 Parsel İnşaatı İşi sözleşmesini, yüklenici Kuzu Toplu Konut İnş. A.Ş. ile 12 Kasım 2021 tarihinde imzaladığını duyurdu. Sözleşme bedelinin 490 milyon 560 bin TL + KDV şeklinde olduğu bildirildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Emlak Konut GYO hisseleri (EKGYO) TSİ 11:55 sularında %0,92 oranında düşüşle 2,16 liradan işlem görmeye başladı.
Emlak Konut GYO Hisseleri %0,92 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemlerde 2,08 liradan yükseliş eğilimi göstererek 2,19 liraya kadar ulaştı. Günün kapanışını 2,18 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere 2,17 liradan başlangıç gerçekleştirdi.

Emlak Konut GYO hisseleri bugünkü işlemlere hafif düşüşle başladıktan sonra 2,15 liraya kadar geriledi. Daha sonra 2,15 ile 2,16 lira aralığında hareket etmeye başladı.

Hisselerde aşağı yönlü baskının sürmesi durumunda 2,14 ve 2,12 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 2,18 ve 2,20 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %2,35 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık bazda %15,42 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %16,04 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Emlak Konut’un bugün KAP’a gönderdiği bir diğer bildirimde ise “Şirketimiz mülkiyetinde bulunan İstanbul, Çekmeköy, Kirazlıdere Mahallesi 570 Ada 3 Parselde yer alan 109 adet konut ve 10 adet ticari üniteden oluşan toplam 119 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatları 12.11.2021 tarihinde alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu