Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emlak Devi Greene Yatırımcıya Seslendi: Nakit Saklayın!

Emlak devi Jeff Greene, emlak sektörünü her açıdan etkileyecek sorunlara karşı uyardı. Sıkıntıların fırsatlar yaratacağına da dikkat çekti. İşte detaylar;
Emlak Devi Greene Yatırımcıya Seslendi: Nakit Saklayın!
HABER GİRİŞ

Milyarder emlak yatırımcısı Jeff Greene, küresel gayrimenkul sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Gayrimenkul yatırımcılarına seslenen Greene, sektörde fırsatlar yaratacak bir sıkıntı dalgasına karşı hazırlıklı olması konusunda uyardı.

Sektöre ilişkin beklediği sıkıntının sebeplerine de değinerek, uzaktan çalışmanın ofis boş pozisyonlarında artışa yol açtığına işaret etti. Ayrıca Covid-19 pandemisi sırasında ekonomiye enjekte edilen trilyonlarca doların yavaş yavaş tükenmesinin de sektörde sıkıntılara yol açacağını belirtti.

Söz konusu nedenlerin tüm emlak sektörlerindeki düşüşü körüklediğine dikkat çekti. CNBC’ye açıklamalarda bulunan Greene, emlak sektörünün her alanda sarsılacağını ileri sürerek şöyle konuştu;

“Bu, talep edilen her şey için ne anlama geliyor? Perakende satışlar, ofisler, apartmanlar… Gayrimenkulün her alanı darbe alacak ve sanırım henüz ilk vuruştayız.”

Uzaktan Çalışma Ticari Gayrimenkul Talebini Düşürdü

Ticari gayrimenkul talebinin, uzaktan çalışmanın devam eden yaygınlığı sebebiyle azaldığını kaydetti. ABD’deki çalışanların yüzde 20-25’inin hala evden çalışmaya devam ettiğine işaret etti.

GCM Yatırım Banner

İndirimlerin ofis piyasasında eşit etki yaratmayacağını vurgulayan Greene, yüksek profilli mülklerin eski mülklerle aynı keskin fiyat indirimlerini görmeyeceğini ekledi.

“B ve C sınıfı mülkler için en kötüsünün henüz gelmediğini düşünüyorum” ifadelerini kullanan Greene, bu tür mülklerin kiracı eksikliğiyle uğraşmak zorunda kalabileceğini belirtti.

Tüm bu sebeplerden B ve C sınıfı mülkleri rekabetçi hale getirilemeyeceğinin altını çizdi. Bunun yerine, ticari gayrimenkulün değerinin ofislerin başka amaçlara uygun hale getirildiğinden kaynaklanacağını dile getirdi.

Greene, “Nakitlerinizi elinizde tutun çünkü önümüzdeki 12 ila 24 ay boyunca olağanüstü satın alma fırsatları göreceksiniz” diyerek dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.